Rodzaje folii do druku naklejek

Rodzaje folii do druku naklejek

Jakie rodzaje folii do druku naklejek są obecnie stosowane na rynku?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podziel się tym z innymi.

Rodzaje folii do druku naklejek – Obecnie na rynku znajduję się szeroki wybór folii do druku naklejek. Najczęściej używane przez Nas są :

 • Folie samoprzylepne do druku naklejek
 • Folia do druku naklejek Oracal 3164 (folie matowe, błyszczące, srebrne złote
 • Folie Fluorescencyjne
 • Folie Odblaskowe

Dzięki ich specyfikacją można idealnie dobrać materiał do Twoich indywidualnych potrzeb. 

Wybór odpowiedniego rodzaju folii powinien nastąpić już w momencie projektowania. Zawsze doradzamy Klientom rodzaj folii w zależności od zastosowania oraz podłoża. Odpowiedni wybór rodzaju folii do druku naklejek ma zasadnicze znaczenie przy ich trwałości oraz dalszej eksploatacji. 

Folie do druku naklejek posiadają swoje specyficzne cechy, dlatego przy wyborze trzeba mieć na uwadze:

 • przeznaczenie naklejek
 • gdzie będą przyklejane 
 • czy mają cechy które chcemy wyeksponować
 • jakie chcemy wykończenie: matowe, świecące, złote lub posrebrzane 

Wszystkie indywidualne cechy Twojego projektu dostosujemy do odpowiedniego rodzaju folii druku naklejek.

Nasza firma realizuje gotowe projekty oraz indywidualne zamówienia. Posiadamy wykrojniki dla projektantów (AI, PDF) oraz umożliwiamy stworzenie zupełnie nowych, oryginalnych projektów zgodnie z oczekiwaniami klientów. Dlatego Nasi fachowcy w studiu graficznym są w stanie zrealizować każdy projekt klienta, który chce wydrukować naklejki na folii, które będą idealną wizytówką ich firmy.

Czas produkcji naklejek drukowanych na folii jest przede wszystkim uzależniony od nakładu oraz przeznaczenia. Najczęściej nie przekracza 24 godzin. Zawsze Staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów. Jeżeli potrzebujesz naklejki szybciej daj nam znać postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy abyś otrzymał naklejki drukowane na odpowiednim rodzaju folii na czas. 

Oczywiście, że tak. Ceny folii różnią się, jednakże nie są to duże różnice w cenie. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego też wycenę uzgadniamy bezpośrednio z zainteresowanym klientem. W celu ustalenia szczegółów czekamy na wiadomość: biuro@punktreklam.com

Rodzaje folii do druku naklejek
Rodzaje folii do druku naklejek

Najczęściej używane rodzaje folii do druku naklejek: 

 • Folie samoprzylepne do druku naklejek

Naklejki najczęściej drukujemy na foliach firmy Oracal przeznaczona do tego jest seria 3164. Oczywiście są produkcję do których używamy innych rodzajów folii lub innego producenta, ale zawsze stosujemy podłoża o wysokiej trwałości i mocnym kleju. 

 • Folia do druku naklejek Oracal 3164

Zaletą tej folii jest zdecydowanie temperatura aplikacji powyżej 10 stopni Celsjusza. Okres trwałości wynosi do dwóch lat z nadrukiem co przyczynia się znacznie na oszczędność.

Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego rodzaju folii powinien nastąpić już w momencie projektowania. Zawsze doradzamy klientom rodzaj folii w zależności od zastosowania oraz podłoża odpowiedni wybór rodzaju folii do druku naklejek, ponieważ ma to zasadnicze znaczenie przy ich trwałości.

Folia matowa, błyszcząca – którą wybrać?

Folia matowa  – naklejki drukowane na folii matowej wyglądają bardzo efektownie i są stosowane najczęściej tam gdzie występują różne źródła światła. Dzięki zastosowaniu folii matowej nie będzie występowało oblicowanie. Dodatkowym atutem folii matowej do druku naklejek jest możliwość pisania po powierzchni. W zależności od miejsca aplikacji naklejek stosujemy, również folią matową z szarym klejem najczęściej wykorzystujemy ją do przykrycia wcześniejszej grafiki w momencie kiedy zerwanie poprzedniej byłoby nieopłacalne lub niemożliwe.

Folia błyszcząca – naklejki drukowane na folii błyszczącej mają dużo wyraźniejsze kolory niż w przypadku folii matowej. Folia samoprzylepna firmy Oracal posiada klej permanentny jest to bezbarwny poliakrylan na bazie wody folia błyszcząca do naklejek –  dlatego idealnie odwzorowuje kolory.

Folia srebrna lub złota –  ostatnio bardzo modny jest druk na folii złotej lub srebrnej. Do uzyskania spektakularnego efektu wykorzystujemy folie matowe Dzięki zastosowanej technologii druku uzyskujemy bardzo ciekawe efekty. Naklejki na folii srebrnej lub  złotej najczęściej są stosowane na eleganckie opakowania oraz etykiety ekskluzywny produktów, aby wyeksponować detale.

Rodzaje folii do druku naklejek
Rodzaje folii do druku naklejek

Jak wygląda zamówienie naklejek drukowanych?

 • prześlij rozmiar naklejki, informacje o projekcie graficznym który ma być na naklejce drukowanej
 • zastanów się nad ilością której potrzebujesz
 • opisz przeznaczenie naklejki
  Wszystkie te informacje prześlij na adres biuro@punktreklam.com

Następnie zajmujemy się realizacją projektu druku naklejek, którą w późniejszym etapie weryfikujesz i akceptujesz. Na końcu przystępujemy do produkcji i wysyłki/montażu zamówienia.

Podsumowując, po akceptacji przez Ciebie wyglądu oraz wyceny, przygotowujemy odpowiednio druk naklejek na odpowiednio wybranej folii według Twoich marzeń.

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Wybierz usługę dla siebie.

Projektowanie
- identyfikacja wizualna
- przygotowanie do druku
- grafika użytkowa
więcej
Internet
- tworzenie stron www
- administracja
- social media
więcej
Naklejki na folii
- z mocnym klejem
- żywiczne( 3D)
- wielokrotnego użytku
więcej
Opakowania
- projektowanie
- prototypy
- produkcja
więcej