Kolor roku Pantone 2022

Kolor roku Pantone 2022

Kolor roku Pantone 2022 - gdzie będzie miał swoje zastosowanie?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podziel się tym z innymi.

Jak co roku oczekiwaliśmy na ogłoszenie koloru roku przez Pantone. Przedsiębiorstwo Pantone od 1962 roku, wydaje swój własny wzorzec barw ze skalą jednolitych kolorów. Pantone Color Institute™ działa globalnie. Firma obserwuje najnowsze trendy w świecie mody, filmu, show biznesu oraz sztuki.  W oparciu o nie od lat wyznacza kolorystyczne trendy. Dlatego kolor roku Pantone 2022 nie wybrano przypadkiem.

Wzornik Pantone to międzynarodowy system kolorystyczny, który jest używany przy projektowaniu graficznym zarówno do druku jak i w wersji cyfrowej. Korzystanie ze wzornika, prowadzi do ujednolicenia barw i niweluje problemy związane z niezgodnością kolorów. Wzornik Pantone określ się jako ogólnoświatowy system komunikacji barwnej.

17-3938 Very Peri Pantone.

Nowa barwa o numerze 17-3938 zainspirowana jest pandemią COVID-19  oraz wirtualną rzeczywistością, w tym Metaverse oraz NFT. Pierwsze zjawisko dotyczy wymuszonych zmian dotychczasowych sposobów działania, drugie zaś sygnalizuje, że nowy świat już tu jest. Do zmiany w tę nową rzeczywistość ma przekonać nas kolor Very Peri.

Jak najbardziej warto. Przede wszystkim warto zdecydować się na kolory Pantone, ponieważ:

  • odwzorowuje dokładne odcienie ze palety
  • niezależnie od miejsca drukowania, kolory zawsze wyglądają identycznie
  • istnieją takie kolory, których nie da się uzyskać za pomocą skali CMYK, a za pomocą wzornika Pantone już tak 

Oczywiście, przy wykonywaniu oryginalnych projektów korzystamy z wzornika kolorów Pantone. Dzięki czemu, wykonywany przez nas projekt i późniejsza realizacja produktu jest spójny kolorystycznie.

Więcej informacji o projektowaniu znajdziesz w zakładce: Studio Graficzne.

Kolor roku Pantone 2022
Kolor roku Pantone 2022

Dlaczego Very Peri został wybrany na kolor roku Pantone 2022?

Nowa barwa Very Peri o numerze 17-3938 zainspirowana jest pandemią COVID-19 oraz wirtualną rzeczywistością, w tym Metaverse oraz NFT. Pierwsze zjawisko dotyczy wymuszonych zmian dotychczasowych sposobów działania, drugie zaś sygnalizuje, że nowy świat już tu jest. Do zmiany w tę nową rzeczywistość ma przekonać nas kolor Very Peri.

Według przedstawicieli marki Pantone to dynamiczny błękit, podobny do koloru kwiatów barwinka. Zawiera on także fioletowo-czerwone akcenty. Wybrany z najcieplejszy odcieni niebieskiego ma zachęcać do optymistycznego patrzenia na zmieniającą się przyszłość.

Do czego używamy wzornika kolorów Pantone?

Przy wykonywaniu oryginalnych projektów korzystamy z wzornika kolorów Pantone. Dzięki czemu, wykonywany przez nas projekt i późniejsza realizacja produktu jest spójny kolorystycznie. 

Zobacz również informacje dotyczące projektu logo pod linkiem.

Odwiedź również nasz fanpage na facebooku!

  • Chciałbyś posiadać pudełka, naklejki lub inny projekt z nowym kolorem roku Pantone 2022? Napisz do nas na dres: biuro@punkreklam.com lub przez formularz kontaktowy :)
Kolor roku Pantone 2022

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

Wybierz usługę dla siebie.

Projektowanie
- identyfikacja wizualna
- przygotowanie do druku
- grafika użytkowa
więcej
Internet
- tworzenie stron www
- administracja
- social media
więcej
Naklejki na folii
- z mocnym klejem
- żywiczne( 3D)
- wielokrotnego użytku
więcej
Opakowania
- projektowanie
- prototypy
- produkcja
więcej