Identyfikacja wizualna firm

Chcesz odświeżyć wizerunek? Tworzysz nową markę?

dobrze trafiłeś - kompleksowa obsługa !

Sprawimy że wizerunek twojej firmy ożyje

Każdy właściciel biznesu zastanawia, się co może jeszcze zrobić, by poprawić swój wynik na rynku. Współczesne rynki bowiem są niezwykle wymagającym polem rywalizacji. Jeżeli dany przedsiębiorca ma dobrej jakości produkt, może liczyć na powrót tego samego klienta po jego usługi. Co można więc zrobić, by ułatwić mu to zadanie?

identyfikacja-wizualna-warszawa
identyfikacja-wizualna-warszawa

Identyfikacja wizualna jako narzędzie promocji na rynku

Identyfikacja wizualna zawiera w sobie charakterystyczne elementy, które są widoczne dla klienta już na pierwszy rzut oka. Taka szybkość i bezpośredniość przekazu jest przymusem. Często kupujący nie ma bowiem czasu na wydłużone poszukiwania produktu lub usługi, którą potrzebuje. Logo, czcionka w nim użyta lub jej brak, dominujące kolory. Te czynniki są najbardziej widocznymi na pułkach sklepowych lub w reklamach. Internet jeszcze bardziej spotęgował moc symboli w biznesie. W czasie kiedy reklama może dosięgnąć większość mieszkańców danego kraju, dźwięczne hasło lub przyciągające oko logo mogą dać przedsiębiorcy liczący się zysk.

Po co Ci księga znaku i identyfikacji wizualnej?

W dzisiejszym świecie „podłączonym do internetu” dbanie o spójną komunikację marki to duże wyzwanie. Coraz częściej oddajesz część kontroli nad wizerunkiem w ręce wewnętrznych i zewnętrznych partnerów. Posiadanie jasnych wytycznych dotyczących zasad komunikacji wizualnej pozwala lepiej zapanować nad tym, jak wyglądasz w różnych kanałach.

  • Oszczędzasz czas choćby dlatego, że nie musisz wielokrotnie tłumaczyć grafikowi jak prawidłowo stosować logo, ponieważ wytyczne znajdują się w księdze znaku.
  • Oszczędzasz pieniądze, gdyż realizacja kolejnych projektów na podstawie księgi identyfikacji będzie wiązała się z mniejszą inwestycją. Zarówno czasową jak i finansową.
  • Eliminujesz ewentualne frustracje związane z tworzeniem nowym kreacji.  Księga znaku i identyfikacji zawiera zaakceptowany przez Ciebie kierunek, który wystarczy zaadaptować na inne formaty lub kanały komunikacji.
identyfikacja-wizualna-warszawa
identyfikacja-wizualna-warszawa
identyfikacja-wizualna-warszawa
identyfikacja-wizualna-warszawa

Księga identyfikacji wizualnej

Księgi takie są spisami zawierającymi szczegółowe dane o cechach, zasadach i wskazaniach dotyczących używania znaków identyfikacji danej firmy. Zwykle zapisuje się w nich instrukcje dotyczące wykorzystania takich elementów jak: symbole dekoracji i loga, firmowe kolory, typografie firmowe, wzory reklam i materiałów audiowizualnych, nadruki firmowe (druki, koperty, rachunki i faktury), oznakowanie używane w transporcie i logistyce oraz ubiór i elementy identyfikacji pracowników.

Dobre praktyki księgi znaku oraz identyfikacji wizualnej

  • Są czytelne, łatwe do zrozumienia i zwięzłe (mniej = lepiej, bez branżowego żargonu).
  • Zawierają aktualne i poprawne informacje, które można łatwo implementować.
  • Zapewniają zdrowy balans między spójnością a elastycznością. W szczególności pozwalają projektantowi na interpretację oraz dostosowanie się do kontekstu użycia bez utraty czytelności czy wartości estetycznych.
  • Konsolidują wszystkie niezbędne materiały, szablony i wytyczne.
  • Pokazują najlepsze przykłady użycia.

Wybrane realizacje

Kompleksowa obsługa firm

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Unikalne logo

Projektowane przez nas logotypy są zawsze dopasowane idealnie do Twojego biznesu

Materiały wizerunkowe

Zaprojektujemy wszelkie materiały, które są niezbędne do działań marketingowych w Twojej firmie

Produkcja reklamowa

Zaletą jest fakt, że posiadamy również wiedzę z zakresu produkcji reklamowej. U nas otrzymasz usługę od projektu po produkt końcowy.

System identyfikacji wizualnej

Kompletny brandbook, który otrzymasz razem z projektem logotypu Swojej firmy.

Wybierz usługę dla siebie.

Projektowanie
- identyfikacja wizualna
- przygotowanie do druku
- grafika użytkowa
więcej
Internet
- tworzenie stron www
- administracja
- social media
więcej
Naklejki na folii
- z mocnym klejem
- żywiczne( 3D)
- wielokrotnego użytku
więcej
Opakowania
- projektowanie
- prototypy
- produkcja
więcej

Zapraszamy do kontaktu

+48 698 741 084

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące identyfikacji wizualnej

Do czego służy księga znaku?

Księga znaku jest zbiorem zasad dotyczących użycia logotypu, jego właściwej proporcji oraz kolorystyki. Kompleksowa księga znaku zawiera również podstawowe wytyczne jak mają wyglądać materiały wizerunkowe jak wizytówki czy baner.

W jakim czasie otrzymam projekt logo?

Projekty logotypów wykonujemy zazwyczaj w przeciągu 7 dni roboczych.

W jakiej formie otrzymam gotową identyfikację wizualną?

Pliki z logo we wszelkich niezbędnych formatach na potrzeby druku i internetu wysyłamy w specjalnej paczce drogą internetową. Twoją księgę znaku otrzymasz w formie pliku pdf.

Inne tematy które mogą cię zainteresować