Identyfikacja wizualna, zmiana wizerunku firmy

rebranding logo przedrebranding after

Identyfikacja wizualna firmy (Corporate Identity)

Sprawimy że wizerunek twojej firmy ożyje

Każdy właściciel biznesu zastanawia, się co może jeszcze zrobić, by poprawić swój wynik na rynku. Współczesne rynki bowiem są niezwykle wymagającym polem rywalizacji. Jeżeli dany przedsiębiorca ma dobrej jakości produkt, może liczyć na powrót tego samego klienta po jego usługi. Co można więc zrobić, by ułatwić mu to zadanie?

Identyfikacja wizualna jako narzędzie promocji na rynku

Identyfikacja wizualna zawiera w sobie charakterystyczne elementy, które są widoczne dla klienta już na pierwszy rzut oka. Taka szybkość i bezpośredniość przekazu jest przymusem. Często kupujący nie ma bowiem czasu na wydłużone poszukiwania produktu lub usługi, którą potrzebuje. Logo, czcionka w nim użyta lub jej brak, dominujące kolory. Te czynniki są najbardziej widocznymi na pułkach sklepowych lub w reklamach. Internet jeszcze bardziej spotęgował moc symboli w biznesie. W czasie kiedy reklama może dosięgnąć większość mieszkańców danego kraju, dźwięczne hasło lub przyciągające oko logo mogą dać przedsiębiorcy liczący się zysk.

Księga identyfikacji wizualnej

Księgi takie są spisami zawierającymi szczegółowe dane o cechach, zasadach i wskazaniach dotyczących używania znaków identyfikacji danej firmy. Zwykle zapisuje się w nich instrukcje dotyczące wykorzystania takich elementów jak: symbole dekoracji i loga, firmowe kolory, typografie firmowe, wzory reklam i materiałów audiowizualnych, nadruki firmowe (druki, koperty, rachunki i faktury), oznakowanie używane w transporcie i logistyce oraz ubiór i elementy identyfikacji pracowników.

Co zawiera identyfikacja firmy?

Logo

Symbol i nazwa firmy z charakterystycznym dla niej czcionkami i kolorystyką.

Kolorystyka

Kolory firmowe, bardzo ważny element identyfikacji. Będzie on pojawiał się na wszystkich materiałach.

Czcionki

Odpowiednio dobrany krój czcionek który będzie stosowany w materiałach firmowych.

Księga znaku

Zebrane wszystkie informacje o zasadach wykorzystania projektów, projekty poszczególnych elementów.

Identyfikacja wizualna – zaufaj profesjonalistom 

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Jesteśmy aby pomóc Ci rozwijać Twoją  firmę

Mamy dobre pomysły, ładne projekty i dobrej jakości wykonanie

Zaczynajmy